Достапни линкови

Најмалку 18 луѓе загинале денеска при авионска несреќа во Непал.
Авионот кој превезувал 19 луѓе над Монт Еверес се урнал при обидот да слета во Непал, при густа магла.
Авионот превезувал 16 странски туристи и 3 членови на екипаж.
XS
SM
MD
LG