Достапни линкови

logo-print

Експлозија пред полициска станица во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека возило полно со експлозив денеска експлодира пред полициска страница во источниот дел на Авганистан во провинцијата Логар при што две лица загинале и две се ранет. Полицијата соопшти дека отворилча оган врз паркираното возило откако возачот не сакал да го тргне од пред полициската станица по што автомобилот експлодирал.
XS
SM
MD
LG