Достапни линкови

logo-print

Новиот состав на либиска влада наскоро ќе биде објавен


Шефот на Националниот преоден совет Мустафа Абдул Џалил најави дека состaвот на новата привремена влада ќе биде објавен во текот на наредната недела. Оваа најава доаѓа откако мината недела Советот имаше неуспешен обид да формира влада. Во меѓувреме ќерката на Моамер Гадафи, Ајша во аудио порака која беше емитувана на сириска радио станица ги повика граѓаните на Триполи и останатите градови да се кренат на бунт против како што вели новите владетели на Либија.
XS
SM
MD
LG