Достапни линкови

logo-print

Вооружени пресметки на протестите во Јемен


Антивладини протести во Јемен

Антивладини протести во Јемен

Најмалку 40 луѓе загинале денеска во главниот град на Јамен јавува новинската агенција Франс Прес.
При вооружените пресметки на демонстранти и безбедносни сили загинале и војници дезертери, соопштија од комитетот што ги организира протестите.
Демонстрантите во Сана протестираат против режимот на претседателот Али Абдула Салех, кој вчера се врати во Јемен по неколку месечното лекување во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG