Достапни линкови

logo-print

Седум цивили убиени во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека денеска седум цивили биле убиени од експлозија на бомба поставена крај еден пат во јужен Авганистан. Началникот на полицијата во Кандахар Абдула Разик прецизира дека имало и четворица повредени. Ваквите напади се многу чести во Авганистан и за нив властите ги обвинуват талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG