Достапни линкови

logo-print

Пакистан со предупредување до САД


Пакистан

Пакистан

Шефот на пакистанската дипломатија Хина Рабани Кар изјави дека Соединетите држави ризикуваат да загубат сојузник доколку продолжат јавно да ги критикуваат постигнувањата на Исламабад во војната против милитантите во таа земја. Неговите забелешки доаѓаат откако шефот на американскиот Генерлштаб во заминување адмирал Мајк Мулен изјави дека пакистанските разузнавачки служби тесно биле поврзани со мрежата Хакани која е една од најнасилните талибански групи.
XS
SM
MD
LG