Достапни линкови

logo-print

Г20 ќе ја чува финансиската стабилност


Високи претставници на Групата 20 соопштија дека ќе сторат се за да ја зачуваат финансиската стабилност. До ова дојде на нивниот состанокот во Вашингтон што беше свикан откако берзите во светот забележаа падови со што се зголемија страхувањата за економска рецесија. Претходно, шефот на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард оцени дека глобалната економија влезе во опасна фаза.
XS
SM
MD
LG