Достапни линкови

logo-print

ОН ја осудија егзекуцијата на малолетна девојка во Иран


ОН го осудија јавното погубување на 17 годишната Ализера Мола Солтани во Иран, кое беше извршено пред два дена. Тие исто така нагласија дека тројца малолетници биле погубени во Иран годинава и покрај тоа што земјата е потписничка на конвенцијата на ОН за правата на детето со кое се забранува смрттна казна за лица под 18 години.
XS
SM
MD
LG