Достапни линкови

logo-print

Конгрес на партијата на рускиот премиер Владимир Путин


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Владејачката партија на рускиот премиер Владимир Путин денеска ќе го започне дводневниот конгрес на кој ќе се избира кандидати за парламентарните избори закажани за во декември. Според анализите резултатите од изборите може да одлучат кој ќе се кандидира за претседател од Обединетата партија следниот март дали Путин или пак актулениот претседател Дмитри Медведев.
XS
SM
MD
LG