Достапни линкови

logo-print

ЕУ со последно предупредување до БиХ за парите од ИПА фондовите


Европската комисија ги предупреди властите во Босна дека може да загубат 96 милиони евра европска помош за 2011 година поради внатрешно политичките разлики и доколку претставници на земјата не достават во наредните неколку дена усогласена програма.
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска со писмо го предупреди претседавачот на Советот на министри на БиХ Никола Шпириќ, дека ако Босна не претстави за неколку дена усогласена програма, ќе преземе мерки да ја пренасочи предвидената помош за неа за регионот на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG