Достапни линкови

logo-print

Белград сака да преговара за премините со Приштина


Шефот на српскиот преговарачки тим со Приштина Борислав Стефановиќ денеска изјави дека Белград нема да се откаже од преговорите. Тој додаде дека е тешко е да се очекува дека ќе се разговара за други теми додека не се реши прво прашањето за премините на Северно Косово. Нова рудна преговори треба да почне на 28 септември.
XS
SM
MD
LG