Достапни линкови

logo-print

Во Кина 90 луѓе загинаа во поплави


Во Кина бројот на загинати во месецот на дождови и излеани речни корита се искачи на деведесет,а над дваесет лица се водат како исчезнати.Поплавите од кои се зафатени повеќе провинции натераа околу еден милион луѓе да ги напуштат своите домови. Кинеската метролошка стница соопшти дека 40 реки се излеале од своите корита.
XS
SM
MD
LG