Достапни линкови

logo-print

Пакистански армиски командир повреден во напад на милитанти


Армискиот генерал мајор Џавид Игбал во Пакистан бил повреден во напад врз неговиот хеликоптер.Хеликоптерот бил нападнат во близина на границата со Авганистан.Војската ги обвини талибанците. Хеликоптерот бил способен по нападот да продолжи да лета безбедно. Засега ниедна група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG