Достапни линкови

logo-print

ЕК подготвува еконосномки план за Грција


Европската комисија денеска претстави план за забрзан пристап на Грција до финансиите на Европската унија, јавуваат новинските агенциите.
Од буџетот на ЕУ за 2007-2013 година се уште има близу 15 милијарди евра наменети за Грција, што можат да се потрошат за транспорт, заштита на животната средина и за унапредување на бизнисот..
Еврокомесарот за регионална политика Јоханес Хан изјави дека на средба во Атина со министри и регионални директори било разгледано „исполнувањето на околу 100 проекти пред крајот на оваа година“.
.
XS
SM
MD
LG