Достапни линкови

logo-print

Русија ќе има пристап до швајцарските сметки на осомничени затајувачи на данок


Рускиот министер за финасии Алексеј Кудрин

Рускиот министер за финасии Алексеј Кудрин

Рускиот министер за финасии Алексеј Кудрин денеска најави дека Москва планира да размени со Швајцарија финсиски информации за да помогне во пронаоѓањето на затајувачите на данок. Тој додаде дека договорот денеска ќе биде потпишан во руската Дума. Кудрин изјави дека со тој договор ќе им овоможи пристап на истражителите до приватните сметки во Швајцарските Банки кои се во сопственост на осомничени за затајувачи на руски данок и перење на пари.
XS
SM
MD
LG