Достапни линкови

logo-print

Грција со нови мерки за штедење


Грчкиот министер за финасии Евангелос Венизелос денеска изјави дека Грција ќе преземе нови мерки за штедење. Денешната најава за нови мерки за штедење пристигнаа по разговорите со претставници на Европската Комисија, Меѓународниот монетарен фонд и Европската Централна Банка околу новиот пакет заем за спас од кризата. Тој изјави пред парламентот дека земјата мора да преземе нови мерки за да избегне банкрот но не спомна за какви мерки станува збор.
XS
SM
MD
LG