Достапни линкови

logo-print

Иран денеска ќе ги ослободи двајцата американски планинари


Масуд Шафие

Масуд Шафие

Адвокатот на двајцата американски планинари, кои се осудени во Иран за шпионажа, Масуд Шафие, изјави дека тие ќе бидат ослободени денеска. Иранскиот суд го одобрил договорот за кауција и двајцата американци денеска ќе и биле предадени на швајцарската амбасада во Техеран, која ги застапува американските интереси во Иран.
XS
SM
MD
LG