Достапни линкови

logo-print

Косово може повторно да воведе ембарго за српските производи


Косовскиот министер за трговија Мимоза Кусари-Лила

Косовскиот министер за трговија Мимоза Кусари-Лила

Косовскиот министер за трговија Мимоза Кусари-Лила го обвини Белград дека не го почитува договорот за царинските печати склучен во почетокот на септември во Брисел. Таа изјави дека не може да продолжат да го почитуваат договорот еднострано . Кусари Лила додаде дека не ја исклучува можноста Косово повторно да воведе ембарго за срспките стоки затоа што како што вели не може да чекааат уште долго Белград да почне да го почитува договорот.
XS
SM
MD
LG