Достапни линкови

logo-print

Воз излетал од шини во Германија


Најмалку 50 луѓе се повредени при железничка несреќа што денеска се случила во источна Германија, од кои 9 луѓе се во критична здравстена состојба. Полицијата соопшти дека несреќата се случила кога автомобил се удрил во возот кој излетал од шините. Тешко повредените луѓе со хеликоптер се однесени до најблиската болница.
XS
SM
MD
LG