Достапни линкови

logo-print

Вкупно 79 луѓе загинале при земјотресот во Индија


Индиските власти соопштија дека конечниот број на загинати луѓе до земјотресот што ја потресе земјата се 79. Војската во североисточниот дел на Индија и Непал и денеска се во потрага по рушевините по преживеани.Земјотресот со јачина од 6,9 степени по Рихтеровата скала во саботата најмногу ја погоди индиската земја Сиким. Земјотресот бил почувствуван во целиот регион, вклучувајќи ги и Бутан, Бангладеш, и индискиот главен град Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG