Достапни линкови

logo-print

Во Словенија ќе се гласа доверба на влада


Премиерот на Словенија Борут Пахор

Премиерот на Словенија Борут Пахор

Премиерот на Словенија Борут Пахор денеска ги предупреди парламентарците дека ќе настане политичка криза доколку денеска не изгласаат доверба на влада. Тој изјави дека доколку се изгласа недоверба тоа само ќе го означи почетокот на политичката криза која ќе го парализира целиот управен апарат на државата. Словенечкиот Парламент денеска по осумчасовната расправа треба да гласа за доверба на влада.
XS
SM
MD
LG