Достапни линкови

logo-print

Делегација на НГ на Вермонт во посета на АРМ


Министер за одбрана Фатмир Бесими

Министер за одбрана Фатмир Бесими

Делегација на националната гарда на сојузната држава на САД Вермонт денеска пристигна во тридневна посета во Скопје. Генерал- мајор Мајкл Дуби денеска се сретна со началникот на Генерлштабот, генерал мајор Горанчо Котески и министерот за одбрана Фатмир Бесими. Министерството за одбрана соопшти дека целта на посетата е запознавање со достигнувањата на АРМ во трансформацијата и унапредување на соработката. Предвидено е генерал Дуби да се сретне и со претседателот Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG