Достапни линкови

logo-print

Дилери на дрога обесени во Иран


Иранскиот државен весник јавува дека 22 –ца осуденици за продажба на дрога се обесени. Мажите вчера биле егзекутирани во затворот Евин кој се наоѓа на 45 километри од Техеран. Иранските власти не ги соопштуваат јавно броевите на егзекутирани осуденици. Смртна пресуда во Иран се досудува за трговија со дрога, убиство, силување, вооружен грабеж и киднапирање.
XS
SM
MD
LG