Достапни линкови

logo-print

Навигаторот на авионот кој се урна во Петрозаводск бил пијан


Портпаролот на рускиот Комитет за истрага Владимир Маркин изјави дека навигаторот на патничкиот авион кој се урна во Јуни при што загинаа 47 лица бил во алкохолизирана состојба.
Авионот ТУ 134 се урна неколку минути пред да слета во Петрозаводск. При тоа пет патници ја преживеаа несреќата. Навигаторот загина во несреќата.
XS
SM
MD
LG