Достапни линкови

logo-print

ОН апелира за помош на погодените од поплавите во Пакистан


 Пакистанци погодени од поплавите

Пакистанци погодени од поплавите

Обединетите нации побараа од светот да донира 357 милиони долари за помош на илјадниците Пакистанци погодени од поплавите кои уништија стотици илјади домови и милиони хектари посеви. Од ОН велат дека парите ќе бидат искористени за да им се помогне на повеќе од 5,4 милиони луѓе во поплавените области.
Од поплавите кои минатата година го зафатија Пакистан се погодени повеќе од 20 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG