Достапни линкови

logo-print

Тепaчка на руски милијардери за време на ТВ емисија


Рускиот милијардер Александар Лебедев

Рускиот милијардер Александар Лебедев

Рускиот милијардер Александар Лебедев му удрил неколку тупаници на бизнисменот Сергеј Полонски за време на снимена телевизиска емисија. Полонски рекол дека попрво би удрил некого отколку да дискутира за финансиски прашања со олигарх. Лебедев на тоа одговорил со тупаници, соборувајќи го Полонски од столчето. Александар Лебедев е поранешен оперативец на КГБ кој се збогати тргувајќи со хартии од вредност по распадот на Советскиот Сојуз во 1991 година. Полонски исто така е милијардер.
XS
SM
MD
LG