Достапни линкови

logo-print

Шпанија ја одбрани титулата Европски првак во кошарка


Македонската репрезентација по поразот од Шпанија во полуфиналето

Македонската репрезентација по поразот од Шпанија во полуфиналето

Шпанија со победата над Франција ја одбрани титулата Европски првак во кошарка.На натрпеварот во Каунас Литванија, Шпанија ја совлада Франција со резултат 98-85.
Во најдобрата петорка на првенството покрај ѕвездите По Гасол и Хуан Карлос Наваро од Шпанија, Тони Паркер од Франција и Андреј Кириленко од Русија, влезе и македонскиот репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб.
Титулата најкорисен играч на првенството ја понесе Шпанецот Наваро.
XS
SM
MD
LG