Достапни линкови

logo-print

Ахмети им честита на кошаркарите за постигнатите резултати


Претседателот на ДУИ Али Ахмети упати честитки до кошаркарите на репрезентацијата на Македонија за постигнатиот успех на Европското првенство во Литванија. Во соопштението е наведено дека успешните резултати и победите на репрезентацијата на Македонија истовремено придонесуваат во инспирирање на младината на земјава за да ги следи чекорите на искрен ангажман и работа кон успехот. Ахмети смета дека спортистите се најдобрите амбасадори на една земја и кошаркарите на Македонија тоа го докажуваат на најдобар начин.
XS
SM
MD
LG