Достапни линкови

logo-print

КФОР ги засили барикадите на Јариње


Војниците на КФОР на преминот Јариње

Војниците на КФОР на преминот Јариње

Единиците на КФОР денеска ги засилија барикадите на административниот премин Јариње кои ги поставија при неговото затворање. Припадниците на германскиот контигент на КФОР дополнително ги засилија барикадите од сите страни на преминот.
Во меѓувреме, претставници на косовската Влада го одбија предлогот на официјален Белград за дијалог за регулирање на функционирањето на премините Јариње и Брњак.
XS
SM
MD
LG