Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 луѓе загинале при напади во Пакистан


Најмалку 15 луѓе загинале при напад на вооружени милитанти на полициска станица во северозападен Пакистан. При вооружената пресметка загинале пет полицајци. Инцидентот се случил во областа Бар во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG