Достапни линкови

logo-print

Американско беспилотно летало се урнало во Пакистан


2010

2010

Пакистанските безбедносни сили соопштија дека америсканско беспилотно летало се урна во северозападниот дел на Пакистан во близина на гарницата со Авганистан.Се уште не се познати причините за несреќата, од америкасната амбасада во Пакистан се уште не излегле со соопштение за инцидентот. Членови на талибанските милитнати пронашле делови од леталото.
XS
SM
MD
LG