Достапни линкови

logo-print

Лојалистите на Гадафи го обвинуваат НАТО за убиства на цивили


Потпаролот на Моамер Гадафи денеска изјави дека при нападите на НАТО врз Сирт загинале 345 цивили. Тој во изјавата за телевизијата Ал Арабија додава дека лојалистите на Гадафи нема да се предадат и дека имаат доволно оружје да за се борат неколки месеци. Бунтовниците се уште се борат да ги освојат последните упоришта на лојалистите Сирте и Бани Валид.
XS
SM
MD
LG