Достапни линкови

logo-print

Силите на Гадафи не се откажуваат од борбите


Лојалистите на Моамер Гадафи ги одбиле нападите од силите на новите власти во Либија, кои се обидуваат да ги освојат последните упоришта во градовите Сирте и Бани Валид. Портпарол на Гадафи изјавил за сиријското радио дека тие се способни да се борат со месеци. Сеуште не е познато каде е Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG