Достапни линкови

logo-print

Во Северен Кавказ убиен уште еден имам


Полицијата во руската севернокавкаска република Дагестан соопшти дека имамот Заинудин Дајзиев бил убиен кога непознати напаѓачи со автоматско оружје пукале додека тој го напушатл својот дом. Тоа е трет муслимански свештеник кој бил убиен во Дагестан од јуни годинава.
XS
SM
MD
LG