Достапни линкови

logo-print

Шпанците воздржани оптимисти


Селекторот на кошаркарската реперезентација на Шпанија Серџо Скариоло пред денешниот полуфинален дуел со Македонија на Европското првенство во Литванија упати предупредувачки пораки до неговите кошаркари и комплименти за играта на Македонија на досегашниот тек од првенството. ,,Нашите противници во полуфиналето се најголемото изненадување на турнирот. Имаат компактен тим кој игра цврста кошарка,, изјави тој изразувајќи уверување дека македонската репрезентација ќе биде победена. Најдобриот шпански кошаркар Гасол пак, смета дека најголемата опасност за нив е Бо Меккејлеб, како и агресивноста и упорноста на македонскиот тим.
XS
SM
MD
LG