Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот Премиер не патува за САД


Пакистанскиот Премиер Јусуф Раза Гилани ја откажа посетата на САД и на Генералното Собрание на ОН поради поплавите во јужен Пакистан. Во провинцијата Синд над 200 илјади лица се останати без покрив над главата поради поплавите.
Премиерот Гилани ќе ги координира спасувачките напори.
XS
SM
MD
LG