Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовници го започнаа нападот врс Сирте


Libya -- NTC fighter test an anti-aircraft gun southwest of Sirte, 16Sep2011

Libya -- NTC fighter test an anti-aircraft gun southwest of Sirte, 16Sep2011

Силите на либискиот Преоден Совет го започнаа нападот врз родниот град на Моамер Гадафи – Сирте, на 450 километри источно од Триполи на медитеранскиот брег.
Агенциите јавија дека стотици борци со тенкови влегле во Сирте каде биле пресретнати од снајперски оган на трупите лојални на Гадафи.
XS
SM
MD
LG