Достапни линкови

logo-print

Седница на Советот за Безбедност на ОН за тензиите на Косово продолжи зад затворени врати


Седницата на Советот за безбедност на Обединетите Нации за тензичната ситуација на Косово што е закажана на барање на Србија и Русија по отворањето продолжи зад затворени врати. Седницата е закажана по повеќе часовни консултации во средата вечерта во Советот за безбедност. Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун претходно изрази длабока загриженост поради растењето на заостреноста на северот на Косово и влијанието врз мирот и стабилноста.
XS
SM
MD
LG