Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовнички сили го нападаа родниот град на Гадафи


Силите на либискиот преоден режим издале наредба за напад врз родниот град на Моамер Гадафи .Агенциите јавија дека стотици припадници на силите на либискиот режим со тенкови влегле во Сирте.Градот се наоќа на околу 450 километри источно од Триполи.Силите биле пресретнати од снајперски оган на трупите на Гадафи.
XS
SM
MD
LG