Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви од бомбашкиот напад врз погребна поворка во Пакистан


Најмалку 20 луѓе загинаа денеска при експлозија на бомба во северозапандиот дел на Пакистан за време на погребна церемонија. При нападот најмалку 45 луѓе се ранети. Експлозијата се случи во областа Долен Дир во близина на границата со Авганистан. Никој не презема одговорност за нападот. Бомбашкиот напад се сличил за време на погреб на племенски старешина.
XS
SM
MD
LG