Достапни линкови

logo-print

Бомба во погребна поворка во Пакистан


Најмалку 10 луѓе загинале денеска при експлозија на бомба во Пакистан. Нападот бил извршен за време врз погребна поворка во северозапансиот дел на Пакистан во близина на гранцата со Авганистан, при што десетина луѓе биле ранети. Се уште никој не презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG