Достапни линкови

logo-print

САД повторно ќе ја отворат амбасадата во Триполи?


Американскиот дипломат Џефри Фелтман кој беше во посета на Триполи ги поздрави напорите на либиската привремена влада за зголемување на контролата врз безбедносните сили и изјави дека Вашингтон што поскоро ќе ја отвори амбасадата во главниот град. Според него САД ќе ги продолжат воените операции со НАТО се додека им биде потребна заштита на цивилите во Либија.
XS
SM
MD
LG