Достапни линкови

logo-print

Интер со неочекуван пораз во Лигата на Шампиони


Во групната фаза на Лигата на Шампионите при стартот на новата сезона фудбалскиот клуб Интер претрпе шокантен пораз од Трабзон, кој влезе во шампионатот откако турскиот првак Фенербахче беше отстранет поради скандал со местење на натпревари. Во другите натпревари Манчестер Јунајтед одигра нерешено 1:1 со Бенфика во Португалија, а со сличен епилог заврши и натпреварот меѓу ЦСК Москва и Лил со резултат од 2: 2, а Базел успеа да го победи ромаскиот тим Отелул Галати со 2 спрема 1.
XS
SM
MD
LG