Достапни линкови

logo-print

Славје за пласманот во полуфинале


Неколку илјади граѓани вечерва се собраа на плоштадот Македонија во Скопје да ја прослават победата во четвртфиналето против домаќинот, Литванија, на ЕП во кошарка. Македонија задутре игра против Шпанија во полуфиналето. Ова е најголем успех на македонската кошарка во историјата.

XS
SM
MD
LG