Достапни линкови

logo-print

Американски претставници на разговори со бунтовничкиот лидер во Триполи


Заменик секретарот за надворешни работи на Стејт Департментот Џефри Фелтман денеска пристигна во Либија. Лидерот на Националниот преоден совет Мустафа Џалил денеска во Триполи се сретна со Фелтман. Детали од нивната средба се уште не се објавени. Бунтовниците се борат со лојалистите на Моамер Гадафи во три града кои се под контрола на силите на соборениот лидер.
Се уште е непозната локацијата на Гадафи.
XS
SM
MD
LG