Достапни линкови

logo-print

ЕУ нема да го преживее распадот на еврозоната


Полскиот министер за финансии Јацек Ростовски чија земја претседава со Европската унија, предупреди денеска во Европскиот парламент во Стразбур дека ни Унијата не би го преживеала распаѓањето на еврозоната. Тој апелираше до европратениците да го спасат еврото и да не живеат во илузија дека Европската унија е посилна од еврозоната.
XS
SM
MD
LG