Достапни линкови

logo-print

Џими Картер ја поддржува палестинската иницијатива


Поранешниот американски претседател Џими Картер

Поранешниот американски претседател Џими Картер

Поранешниот американски претседател Џими Картер ги поддржа настојувањата на палестинците да обезбедат признавање на нивната држава преку Обединетите нации и покрај страхувањата на Белата Куќа дека тоа негативно ќе се одрази врз регионот. Картер додаде дека тоа не би го поддржал доколку администрацијата на сегашниот претседател Барак Обама излезеше со некаков сеопфатен предлог за мир.
XS
SM
MD
LG