Достапни линкови

logo-print

Светската банка го призна Националниот преоден совет


Светската банка денеска соопшти дека ќе го признае либискиот Национален преоден совет како легитимен претставник на либискиот народ. Директорот на Светската Банка Шри Мулјани Индравати изјави дека институцијата е подготвена да ги подржи луѓето во Либија и дека е почната координацијата со нивните партнери за соработка. Претходно меѓународниот монетарен фонд го призна Советот.
XS
SM
MD
LG