Достапни линкови

Пожар во Кенија, најмалку 100 луѓе загинале


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Полицијата во Кенија соопшти дека во главниот град Најроби над 100 луѓе загинале во пожар кој настана по експлозија на нафтовод. Во соопштнието е наведено дека жителите пробале да собираат гориво кое истакувало во езерото од нафтоводот кога се случила експлозијата и ги зафатил оган. Противпожарните екипи се уште се обидуваат да го изгасат пожарот.
XS
SM
MD
LG