Достапни линкови

logo-print

Почина едниот од двајцата преживеани во авионската несреќа кај Јарослав


Едниот од двајцата преживеани во авионската несреќа на рускиот хокеарски тим, Александар Галимов, денеска им подлегнал на повредите. Последниот преживеан, кој беше член на екипажот, според лекарите, сеуште е во сериозна, но стабилна здравствена состојба. Во авнионската несреќа, загинаа 43 лица, од кои 36-мина хокеари и тренери на Локомотив.
XS
SM
MD
LG